Aktuality

19. február 2020
Škola inkluzionistov

Všetko, čo pomáha deťom s pomalším vývinom, neuškodí tým zdravým

Kto si niekedy myslel, že dve deti či dvaja dospelí môžu byť rovnakí alebo podobní, nech si prečíta tento rozhovor s Teréziou Drdulovou. Krásne vysvetlila, že to nie je možné. Je jednou z konzultantiek programu Škola inkluzionistov, od začiatku stála aj pri zrode samotného projektu inkluzívneho vzdelávania. Prečo je vhodné, aby deti bez ohľadu na ich špeciálne potreby chodili do školy spolu? Prajeme príjemné čítanie.

Čítať viac
17. február 2020
Knižnica inklúzie

Knižnica inklúzie: Aké knižky čítať, aby sme lepšie pochopili detský smútok? Odporúča Barbora Piatrová

Tentokrát máme pre vás až tri tipy na knižky pre deti aj pre dospelých. O tom, ako sa vyrovnať s detským smútkom po strate blízkych priateľov či rodiny, ale aj o tom, ako pomôcť deťom učiť sa rozprávať.

Čítať viac
10. február 2020
Knižnica inklúzie

Knižnica inklúzie: Prišiel čas na beletriu! Dnes odporúča Alena Matúšková, projektová manažérka Nadácie pre deti Slovenska

Uhádnete, čo je to za knižku? Prvýkrát vyšla v roku 1911, teda pred 110 rokmi. Je najmä o dvoch deťoch, dievčati a chlapcovi. Aj o tom, ako spolu s prostredím, o ktoré sa začnú starať, rozkvitnú z chorôb a nelásky do krásy aj oni.

Čítať viac
6. február 2020
Vedeli ste, že…?

Sumár udalostí: Mladí nám chcú voliť ĽSNS, zmeňme ich názor, ukážme im kampaň Už ste dosť veľkí

Ako sme v oblasti vzdelávania skončili rok 2019 a začali rok 2020? Prinášame vám 3+1 udalostí posledných mesiacov.

Čítať viac
5. február 2020
Škola inkluzionistov

Vo vzdelávaní sa musíme zbaviť systému, ktorý je založený na strachu z konkurencie a zlyhania

Keď si na stretnutie s britským profesorom Tonym Boothom spomeniem, cítim sa príjemne. Ak by som ho mala opísať jedným slovom, presne viem, aké by to bolo - inklúzia. Inklúziou žije telom aj dušou. Do Bratislavy, na krst jeho vlastnej knihy Index inklúzie v slovenskom preklade, pricestoval z Paríža, vlakom. Aby bola jeho emisná stopa nižšia. A to má 75 rokov! Cesta naspäť, domov do Veľkej Británie, bola rovnaká - vlaková. Prečítajte si náš, trochu polemickejší než faktografickejší, rozhovor o inklúzii, o Rómoch aj o vzdelávaní. Príjemné čítanie.

Čítať viac
4. február 2020
Škola inkluzionistov

Asistent nekontroluje schopnosť a neschopnosť pedagóga v triede. Je tam, aby mu pomohol pracovať s rozmanitosťou detí

Máme pre vás rozhovor s ďalšími dvoma účastníčkami nášho programu Škola inkluzionistov. Volajú sa Magdaléna Madžová a Andrea Považanová a obe sú hlboko presvedčené o tom, že právo na vzdelanie v bežných školách majú všetky deti, bez ohľadu na ich zdravotné znevýhodnenia. Navyše, s tými majú pri svojich vlastných deťoch skúseností dosť.

Čítať viac

Kategórie


Tags

zobraziť viac