Aktuality

3. apríl 2020
Aktuality

Dnes je posledný deň na nomináciu na cenu Učiteľ Slovenska!

Využite ju, skvelí učitelia si ju v týchto pandemických časoch naozaj zaslúžia. Samotné prihlasovanie na cenu Učiteľ Slovenska potom potrvá do 14. apríla.

Čítať viac
2. apríl 2020
Aktuality

Sumár udalostí: Koronavírus a školstvo v skratke

Ako ovplyvnil vzdelávanie na Slovensku koronavírus? Ako vždy, vybrali sme pre vás niekoľko dôležitých informácií a zaujímavostí.

Čítať viac

Tlačová správa: Vznikla nová forma pomoci rodičom detí so zdravotným znevýhodnením

Rodiny detí so zdravotným znevýhodnením sa dočkali pomoci v čase pandémie. V spolupráci s Platformou rodín sme spustili stránku online podpory a návodov na zvládanie každodenných výziev v aktuálnej situácii. K dispozícii je aj individuálne poradenstvo prostredníctvom emailu.

Čítať viac

Tlačová správa: Centrum inkluzívneho vzdelávania podporí školy, učiteľov aj rodičov

Počet detí a žiakov so špeciálnymi potrebami v bežných školách stúpa, za posledných desať rokov sa viac ako zdvojnásobil. Na základe výsledkov reprezentatívneho prieskumu, realizovaného iniciatívou To dá rozum, však materské, základné a ani stredné školy nie sú na túto úlohu dostatočne pripravené.

Čítať viac
3. marec 2020
Aktuality

Sumár udalostí: Výsledky testovania piatakov sú síce lepšie, ale nie tých so zlým socioekonomickým zázemím

Čo všetko ovplyvnilo primárne vzdelávanie na Slovensku vo februári 2020? Ako vždy, vybrali sme 3+1 zaujímavostí.

Čítať viac
2. marec 2020
Aktuality

Viac ako samotné znevýhodnenie trápia deti vzťahy so spolužiakmi, kamarátmi či situácia v rodine

Oteckovia, ktorí kosia školský trávnik a bežní učitelia, ktorí tak trochu vlastne sú aj špeciálni pedagógovia. Pracujú predsa s deťmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Tak to funguje na ZŠ Brehy v Žarnovici. Mali by byť prvky špeciálnej pedagogiky súčasťou vysokoškolskej prípravy budúcich učiteľov bežných škôl? Tatiana Chudániková, inkluzionistka druhého ročníka programu Škola inkluzionistov si myslí, že áno.

Čítať viac

Kategórie


Tags

zobraziť viac