Späť na zoznam
26. september 2018
Aktuality

O inklúzii sme diskutovali aj v Košiciach, pozrite si nás online

Čo vyčerpáva učiteľov a čo je v rámci vzdelávania kontraproduktívne? Prítomnosť akých odborníkov je na školách okrem učiteľov a vychovávateľov žiadúca? Aké sú úlohy školy, ktorá nemá len vzdelávať, ale aj vychovávať? Na tieto a na množstvo ďalších otázok dostanete odpoveď v poradí druhej diskusii Nadácie pre deti Slovenska.

Naša druhá verejná diskusia o inklúzii sa uskutočnila 31. mája 2018 v košickom Halmi Space. Diskusiu s názvom Inklúzia v praxi moderoval riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska – Ondrej Gallo.

Hostkami tejto diskusie boli: Zuzana Réveszová, ktorá je skúsenou učiteľkou na špeciálnej škole v Košiciach, špeciálna pedagogička zo Spišskej Novej Vsi Zuzana Hronová a svojou účasťou nás poctila aj riaditeľka Spojenej základnej školy v Poprade Viera Grohová. Ak ste sa jej nemohli zúčastniť, môžete si ju pozrieť zo záznamu na sociálnej sieti Nadácie pre deti Slovenska – 

https://www.facebook.com/nadaciapredetislovenska/videos/10155151903682924/

Téma diskusie je veľmi obšírna. Dozviete sa napríklad, ako funguje inklúzia v podmienkach slovenských škôl. Hostky sa s publikom podelili o svoje dlhoročné skúsenosti zo školského prostredia, ponúkli aj odborné rady a vlastné myšlienky o ich vnímaní problematiky inklúzie na Slovensku.

V súvislosti s tradičným vzdelávaním na Slovensku hostky viac priblížili, ako sa takéto postupy vôbec uplatňujú a aká je situácia v našej krajine. Taktiež, ako sme vôbec naučení vzdelávať sa a aké výchovné metódy praktizujeme. Je pre nás prijatie na školách samozrejmosťou alebo nie? Jednou z najdôležitejších informácií bude aj tá, akú podporu si vyžadujú, resp. potrebujú školy, aby nemali strach z rozmanitosti vo vzdelávaní.

Záver diskusie obohatili otázky z publika. Niektoré z nich vás dokonca možno prekvapia osobnými názormi na tému inklúzie.